Nie ma alternatywy dla chińskich zabawek

PAP
15-08-2007, 21:47

Informacje o niestosowaniu się przez chińskich producentów zabawek do norm bezpieczeństwa sprawiły, że rodzice zaczęli unikać produktów z napisem "made in China". Problem w tym, że trudno jest im znaleźć zabawki innych producentów w konkurencyjnej cenie - pisze w środę Reuters.

We wtorek amerykańska firma Mattel już po raz drugi w miesiącu wycofała ze sprzedaży miliony zabawek chińskiej produkcji. Zawierały one małe części wykonane z magnesu, które dzieci mogłyby z łatwością połknąć, a niektóre były pokryte farbą zawierającą ołów.

Rodzice nie chcą już kupować chińskich zabawek. "To poważna sprawa - mówi Fabrice Montigaude, francuski turysta robiący zakupy dla swoich córek w londyńskim Hamleys, reklamowanym jako największy na świecie sklep z zabawkami. - Na pewno można znaleźć zabawki wyprodukowane w innych krajach, ale będzie ciężko".

Są jednak i tacy, którzy po frustracjach spowodowanych przetrząsaniem sklepów w poszukiwaniu zabawek innej produkcji dali sobie spokój. "Nie przejmuję się tym, bo nie mamy innego wyboru - wyjaśnia Manuela Soncini z Włoch, również kupująca w Hamleys - Patrzę na etykietkę i na każdej jest napisane, że produkt pochodzi z Chin".

Pozostaje jeszcze kwestia ceny. "Rodzice muszą teraz zdecydować: czy będą kupować dzieciom tańsze zabawki czy też będą kupować ich mniej, ale mając pewność, że pochodzą z dobrego źródła" - powiedziała Catherine Hanly, redaktorka strony internetowej z poradami dla rodziców raisingkids.co.uk.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Nie ma alternatywy dla chińskich zabawek