Nie ma lepszej koalicji niż PO-PSL

DI, PAP
29-01-2010, 12:52

43 proc. ankietowanych uważa, że nie ma w Polsce takiej partii czy koalicji, która rządziłaby lepiej niż obecna koalicja PO-PSL; co piąty ankietowany (20 proc.) jest przeciwnego zdania, zaś 37 proc. nie ma w tej sprawie opinii - wynika z sondażu TNS OBOP, przekazanego w piątek PAP.

Jak podaje TNS OBOP w badaniu próbowano wyjaśnić, dlaczego Platforma Obywatelska utrzymuje swoje wysokie notowania mimo, że zarzuca się jej brak polityki aktywnej.

Z sondażu wynika, że prawie trzy czwarte Polaków (72 proc.) jest zdania, że "w Polsce jest jeszcze wiele rzeczy do poprawy i potrzebne są nowe reformy i zmiany". Natomiast 20 proc. uważa, iż "w Polsce parę rzeczy trzeba poprawić, ale nie potrzeba już nowych reform i zmian".

Ankietowanych zapytano także, która partia - ich zdaniem - myśli podobnie jak oni, jeśli chodzi o konieczność reform i zmian w Polsce. 35 proc. odpowiedziało, że nie ma takiej partii, 23 proc. - że trudno powiedzieć, 21 proc. wskazało PO, 12 proc.- PiS, 6 proc. - SLD, zaś 2 proc.- PSL.

Według badania ludzie, którzy sądzą, że w Polsce potrzebne są nowe reformy i zmiany - rzadziej niż ludzie, którzy sądzą, że ich nie potrzeba - uważają, że PO myśli podobnie jak oni (20 proc. wobec 27 proc.); częściej natomiast uważają, że nie ma w Polsce takiej partii (37 proc. wobec 29 proc.).

Badani zostali zapytani także, czy są w Polsce partie czy koalicje, które rządziłyby lepiej niż obecna koalicja PO-PSL. Tylko co piąty Polak (20 proc.) odpowiedział pozytywnie na to pytanie. Wśród tych 20 proc. prawie połowa (47 proc.) wskazało PiS, 21 proc. SLD, 10 proc. PO bez koalicjanta, 6 proc. koalicję PO-SLD, 5 proc. koalicję PiS-PSL, 4 proc. koalicję PO-PiS, zaś 2 proc. sam PSL bez PO.

Sondaż zrealizowano w dniach 7-10 stycznia 2010 r. na ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie 1001 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Polityka / Nie ma lepszej koalicji niż PO-PSL