Nie ma rozmów w sprawie fuzji UniCredito i HVB

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2005, 16:54

Nie ma rozmów w sprawie fuzji UniCredito i Hypovereinsbanku (HVB) - poinformował w środę prezes UniCreditoAlessandro Profumo.

Nie ma rozmów w sprawie fuzji UniCredito i Hypovereinsbanku (HVB) - poinformował w środę prezes UniCreditoAlessandro Profumo.

    "To nie jest temat, na który prowadzona jest dyskusja" - powiedział Profumo w kuluarach konferencji bankowej we rankfurcie. Również HVB zdementował spekulacje o fuzji.

    Grupa HVB ma 71,24 proc. akcji banku BPH. UniCredito Italiano jest większościowym akcjonariuszem w Pekao SA - posiada 52,93 proc. akcji banku. Fuzja inwestorów strategicznych skutkowałaby połączeniem BPH i Pekao SA.

    Profumo podał, że włoski bank jest zainteresowany udziałem w prywatyzacji rumuńskiego sektora bankowego i dalszą ekspansją w krajach środkowo-wschodniej Europy.

  Prawie dwa miesiące temu na rynkach finansowych pojawiły się pogłoski, że UniCredito Italiano "przygląda się" możliwości przejęcia HVB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane