Nie ma takiej podłogi, której by nie potrafili przeskoczyć

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 28-02-2007, 00:00

Pięć tysięcy metrów kwadratowych posadzki w dobę? Nie ma problemu. W ubiegłym roku wykonali ponad milion mkw.

Pięć tysięcy metrów kwadratowych posadzki w dobę? Nie ma problemu. W ubiegłym roku wykonali ponad milion mkw.

Firma, która w tym roku zajęła drugie miejsce w rankingu Gazel Biznesu województwa warmińsko-mazurskiego, zalicza się do ścisłej krajowej czołówki, jeśli chodzi o betonowe posadzki. Grzegorz Maciorowski założył ją w marcu 1998 roku. Zanim jednak dojrzał do tej decyzji, przez kilka lat pracował w tej branży za granicą. Tam zdobył podstawową wiedzę, którą wzbogaciło mnóstwo doświadczeń.

— Kiedy wróciłem do kraju, wiedziałem, że w tym jest biznes. U nas była to całkowicie niezagospodarowana nisza, prawdziwe pole do popisu —mówi Grzegorz Maciorowski.

Miał rację. Wkrótce okazało się, że Durobex nie może sprostać zapotrzebowaniu rynku. Ten niezaspokojony popyt napędzał rozwój firmy i wywindował ją do czołówki.

Dziś firma specjalizuje się w wykonawstwie posadzek z betonu zbrojonych włóknem stalowym lub siatką. Są powierzchniowo utwardzane i impregnowane, dzięki czemu zyskują nienaganną gładkość i równość. A to wszystko dzięki użyciu wiodących utwardzaczy oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, pochodzących w większości ze Stanów Zjednoczonych.

— Naszym szczególnym atutem jest to, że każda z naszych czterech brygad może w dobę wykonać posadzki do 5 tysięcy metrów kwadratowych. Pozwala to nam uniknąć przerw roboczych przy realizacji dużych obiektów, a w każdym razie zminimalizować liczbę takich przerw — tłumaczy prezes Grzegorz Maciorowski.

Tych dużych realizacji nie brakuje. Durobex uczestniczy w budowie ogromnych hal i budynków biurowych dla największych koncernów w całym kraju. Niektóre z obiektów mają nawet 60-70 tys. metrów kwadratowych. Firma da sobie radę z każdą podłogą. Od 2005 roku wykonuje prace także za granicą, głównie w Rosji i na Litwie.

Plany na przyszłość?

— Powinno być jeszcze lepiej. Stajemy się coraz większym graczem na rynku. Wszystko wskazuje na to, że jedyny możliwy kierunek to rozwój i umacnianie pozycji. To jest nasz cel — zapowiada prezes Maciorowski.

W ubiegłym rankingu podlaskich Gazel Durobex był na trzecim miejscu, teraz jest na drugim. Czy za rok zajmie najwyższą lokatę?

Kontakt

Durobex

ul. Wojska Polskiego 79

19-203 Grajewo

tel.: 086-272-90-77 faks: 086-273-90-56

Firma w liczbach (2006 r.)

Zatrudnienie 100 osób

Obroty 30 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Aktualności / Nie ma takiej podłogi, której by nie potrafili przeskoczyć