„Nie ma wątpliwości, że Europa poradzi sobie z kryzysem”

MD
opublikowano: 12-01-2011, 16:32

…przekonuje Timothy Geithner, sekretarz skarbu USA.

Jego zdaniem, rządy Unii Europejskiej mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się kryzysu.

- W mojej opinii, podjęły decyzję, że zrobią cokolwiek jest niezbędne, aby powstrzymać eskalację tego kryzysu poza kraje, które jako pierwsze zostały poddane tak znacznej presji – powiedział Geithner podczas wystąpienia na Johns Hopkins School of Advanced International Studies. – Nie ma wątpliwości, że mogą dokonać tego finansowo i gospodarczo – dodał.

Amerykański sekretarz skarbu ujawnił, że spędził wiele czasu rozmawiając ze swoimi europejskimi partnerami o sposobach „wyprzedzenia” wydarzeń. Jego zdaniem, europejscy przywódcy prowadzą obecnie „skomplikowaną polityczną dyskusję” na temat tego, jak powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się kryzysu. Geithner podkreśla, że europejscy przywódcy są zdeterminowani, aby nie dopuścić do powtórzenia się zawirowań na rynkach z wiosny ubiegłego roku.

MD, MarketWatch

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / „Nie ma wątpliwości, że Europa poradzi sobie z kryzysem”