Nie mają zysków, myślą o dywidendzie

opublikowano: 25-01-2023, 11:59
aktualizacja: 25-01-2023, 12:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zarząd Urteste przyjął politykę dywidendową, która zakłada wypłatę akcjonariuszom od 40 do 60 proc. zysku netto.

Ostateczne rekomendacje zarządu w zakresie wypłaty dywidendy będą zależeć od wielkości wypracowanego zysku, oceny sytuacji finansowej i płynnościowej spółki oraz potrzeb kapitałowych - podała spółka.

- Uchwaliliśmy politykę dywidendową Urteste, ponieważ chcemy w transparenty sposób komunikować obecnym i przyszłym akcjonariuszom plany dotyczące podziału zysku w przypadku komercjalizacji technologii Urteste do wczesnej diagnostyki nowotworów. Nasz model biznesowy jest zgodny z modelem powszechnie stosowanym w branży i zakłada udzielenie licencji lub sprzedaż praw do technologii – mówi Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste.

Spółka jak na razie nie osiąga przychodów i przynosi straty. Po trzech kwartałach 2022 r. strata netto sięgała 2,9 mln zł.

Na początku stycznia Urteste zawarło umowę z doradcą transakcyjnym Clairfield Partners, na co kurs zareagował znaczącą zwyżką. Doradca ma pomóc w znalezieniu partnera strategicznego, któremu udzielna byłaby licencja lub któremu sprzedanoby całość lub część posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii.

Biotechnologiczna firma zadebiutowała na NewConnect w październiku 2021 r. Wejście na małą giełdę poprzedziła ofercie zdobyła 9,5 mln zł. Zarząd planuje rychłe przenosiny na główny parkiet GPW. Kapitalizacja sięga 110 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane