„Nie potrzeba nowego testu wytrzymałości”

MD
opublikowano: 29-12-2010, 12:09

Europejskie banki nie potrzebują kolejnego „testu wytrzymałości” bo zostało już ujawnione, jakie mają zaangażowanie jeśli chodzi o zadłużenie poszczególnych państw, przekonuje Frédéric Oudéa, prezes Société Générale.

– Ekspozycja na zadłużenie państw jest znana. Rynek może sobie policzyć. Mówiąc ogólnie, ludzie całkowicie przeszacowują wpływ jakiegokolwiek scenariusza dotyczącego tego zadłużenia – powiedział francuski bankier w CNBC.

Mimo to przyznał, że problem zadłużenia państw europejskich wciąż będzie źródłem niepewności w 2011 roku i podtrzyma dużą zmienność rynków. Oudéa przekonuje jednocześnie, że obawy rozprzestrzenienia się kryzysu są przesadzone, bo problemy, przed którymi stoją Grecja, Portugalia, Irlandia i Hiszpania są różne i każdy z nich jest do rozwiązania. Nie widzi także niebezpieczeństwa rozpadu strefy euro. Zaznacza jednak, że w obecnej postaci jest ona zbyt „skomplikowana”, a powinna być łatwiejsza do zrozumienia dla rynków i inwestorów.

MD, cnbc.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane