Nie przegap poniedziałku

Radosław Żurek
19-02-2007, 00:00

Ubiegły tydzień inwestorzy zapamiętają głównie z powodu wtorkowej awarii systemu informatycznego na warszawskiej giełdzie. Przez kilka godzin notowania były zawieszone, a po ich wznowieniu kursy spółek gwałtownie poszły w górę. Część graczy tłumaczyła to spiskowymi teoriami. Na parkiecie czuć było nerwowość i nie pomogły nawet sprzyjające warunki zewnętrzne, czyli mocne wzrosty na rynkach w USA, dobre przyjęcie środowego wystąpienia Bena Bernanke (szefa Fed), czy kilkuprocentowe odbicie kursu miedzi. Nastroje nie są więc najlepsze, a duża część graczy spodziewa się najwyraźniej kontynuacji korekty styczniowych wzrostów i powstrzymuje przed zakupami akcji.

W tej sytuacji można spodziewać się, że w przyszłym tygodniu pojawi się bardziej zdecydowany ruch cenowy. Sprzyja temu niska wartość wskaźnika siły trendu ADX. Ale dopóki WIG20 nie pokona poziomu 3330 pkt, byki mogą czuć się bezpiecznie. Jeśli pokona, dojdzie do głębszej przeceny na rynku. Kluczowa powinna być poniedziałkowa sesja. President’s Day w USA i związana z nim przerwa w funkcjonowaniu amerykańskich rynków finansowych może być wykorzystana przez krajowych graczy do wyznaczenia trwalszego trendu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Żurek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie przegap poniedziałku