Nie tylko fundamenty

MZ
opublikowano: 08-03-2007, 00:00

Ostatnie dni pokazały, że wcale nie trzeba być spółką zdrową fundamentalnie, by obronić się przed falą wyprzedaży. W ostatnich dniach wśród najszybciej drożejących firm bywały też takie, które swoje wyceny budowały na przyszłości. Ale uwaga — to nie jest reguła. Gdy łaska inwestorów o zacięciu spekulacyjnych się odwróci, takie spółki mogą tracić na wartości.

Na nerwowym rynku najlepiej radził sobie Elkop, który w ubiegłym roku nie zarabiał na działalności operacyjnej. Teraz ważniejsza dla inwestorów jest nowa emisja i split. Korekta niestraszna okazała się także dla Hygieniki, której działalność operacyjna w każdym kwartale 2006 r. kończyła się stratą. Tu zadziałał inny czynnik — zwiększanie udziałów przez dużych inwestorów. W przypadku Skotanu inwestorzy kupowali papiery, bo pojawiła się realna szansa na zmianę przepisów na korzystniejsze dla firm z branży biopaliwowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu