Nie tylko pianiści

Robert Buczek
opublikowano: 17-11-2006, 00:00

W nadchodzącym tygodniu na polskich scenach jazzowych dominować będą liderzy pianiści — zapraszają: Leszek Możdżer, Joey Calderazzo i Leszek Kułakowski. Interesująco zapowiada się też koncert trębacza Wadady Leo Smitha.

Leszek Możdżer „wyrósł” nie tylko na uznanego artystę lidera, ale także showmana. Ostatnio święci triumfy ze swoim międzynarodowym triem, w którym grają: basista i wiolonczelista Lars Danielsson oraz perkusista Zohar Fresco. Wystąpią: 18 XI o godz. 20.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach, 19 XI o godz. 20.00 w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, 21 XI o godz. 20.00 w Filharmonii Częstochowskiej i 22 XI o godz. 20.00 w Filharmonii Łódzkiej.

Z kolei 19 XI o godz. 19.30 w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zagra Leszek Kułakowski & Eddie Henderson Quartet oraz trio Joeya Calderazzo. Leszek Kułakowski od kilkunastu lat jest czołowym, niezwykle oryginalnym i inteligentnym kompozytorem. Udział giganta światowego jazzu — trębacza Eddiego Hendersona — będzie dodatkowym atutem koncertu.

Joey Calderazzo karierę zawodowego pianisty rozpoczął w latach 80. Współpracował m.in. z wybitnym saksofonistą — Branfordem Marsalisem. Ciekawostką jest, iż pianista w 1996 r. nagrał płytę w... Polsce („Our Standards”). W Gdańsku (oraz 23 XI o godz. 20.00 w Jazz Klubie Hipnoza w Katowicach) pianista zagra z towarzyszeniem basisty Orlando Le Fleminga oraz perkusisty Jukki Uotili.

22 XI o godz. 20.00 w Blue Note Jazz Club w Poznaniu koncertować będą Piotr Baron & Wadada Leo Smith Quartet. Saksofonista Piotr Baron popularność zdobywał u boku Jarka Śmietany w latach 80., a Wadada Leo Smith — to postać legendarna: trębacz, kompozytor i teoretyk. Zapowiada się wydarzenie miesiąca!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Buczek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy