Nie udało się kupić akcji Pol - Aquy

PB
opublikowano: 22-09-2009, 00:00

"Trzy wiedźmy" odleciały, więc wybraliśmy się na zakupy. W poniedziałek próbowaliśmy kupić mały pakiet akcji Pol-Aqua. Nie udało się.

Próbowaliśmy "podłączyć się" pod fundusze inwestycyjne z rodziny Pioneera Pekao TFI. Ostatnio dokupiły one pakiet akcji budowlanej spółki i mają już 10,3 proc. jej kapitału akcyjnego. Przedstawiciele tej instytucji otwarcie mówią, że "cena z trwającego wezwania Dragadosa nie odzwierciedla rzeczywistej wartości Pol-Aquy". Liczyliśmy więc, że hiszpański inwestor branżowy podwyższy cenę w wezwaniu. Gra była ryzykowna, ale chyba warta świeczki.

Przypomnijmy, że przedstawiciele Dragados zadeklarowali, że zamierzają kupić akcje tylko wtedy, gdy zapisy obejmą co najmniej 13,621 mln akcji Pol-Aquy. To 49,53 proc. kapitału zakładowego spółki. Marek Stefański i jego podmioty zależne już zobowiązały się, że sprzedadzą 47,34 proc. walorów, do formalnego sukcesu brakuje więc 2,2 proc. papierów (605 tys. akcji, wartych 1,6 mln zł). Ale Dragados ma ochotę na pakiet 65,5 proc., stąd prawdopodobnie niedawna decyzja o przedłużeniu wezwania.

Nasze zlecenie wystawiliśmy na poniedziałkową sesję z limitem równym piątkowemu zamknięciu (26,80 zł). Niestety, kurs przeskoczył cenę oferowaną w wezwaniu przez Hiszpanów (27 zł). Z naszych zakupów wyszły nici.

W portfelu nadal trzymamy akcje Dom Development (przyniosły nam 72 proc. niezrealizowanego zysku), Lotosu (+46 proc.), LZPS i Kruszwicy (po 11 proc. zysku) oraz Anti i BBI Capital (tu zyski są symboliczne). W minionym tygodniu znów pobiliśmy rynek, choć stopa zwrotu nie imponuje. Zarobiliśmy 2,8 proc., natomiast WIG praktycznie nie zmienił wartości.

Komitet Inwestycyjny

Więcej — pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy