Nie widać końca spadku złotego

Marcin Ciechoński
21-05-2010, 00:00

Czwartek przyniósł kontynuację spadku wartości polskiej waluty. Taki scenariusz był sugerowany już w środę. Wtedy, pomimo korekcyjnych wzrostów na parze EUR/USD, złoty pozostawał słaby. Bardzo niepokojące jest zachowanie giełd. Bliskość istotnych wsparć powoduje, że wśród inwestorów rośnie niepokój. W przypadku kontynuacji wyprzedaży akcji w przyszłym tygodniu kursy złotego mogą wyjść powyżej lokalnych szczytów z początku maja. W konsekwencji doprowadzi to do dalszej dynamicznej deprecjacji polskiej waluty.

Widać wyraźnie, że sprawa Grecji okazała się dla rynków znacznie istotniejsza, niż początkowo sądzono. Brak jednomyślności i szybkich działań w strefie euro pokazał, że w czasie problemów bezpieczniejszą walutą może być dolar. Taka zmiana nastawienia może mieć charakter długoterminowy.

Marcin Ciechoński

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie widać końca spadku złotego