Nieczynne lotnisko pod Londynem chce wznowić działalność w przyszłym roku

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-11-2021, 14:15

Port lotniczy Londyn-Southend, który od początku listopada jest nieczynny z powodu wygaśnięcia ostatniej obowiązującej umowy z Ryanairem, stara się znaleźć nowych najemców na przyszłoroczny sezon letni.

Terminal portu lotniczego Londyn-Southend
Terminal portu lotniczego Londyn-Southend
Fot. Chris j wood/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Southend jest najmniejszym z sześciu portów lotniczych w okolicach Londynu. Znajduje się w miejscowości Rochford w odległości ok. 60 km od brytyjskiej stolicy.

Wśród zalet portu jego operator, spółka Esken, wymienia m.in. konkurencyjne ceny, niezatłoczony terminal i bezpośrednie połączenia kolejowe do dzielnicy finansowej Londynu. Firma prowadzi rozmowy z kilkoma liniami lotniczymi na temat wznowienia rejsów w sezonie letnim przyszłego roku. W przypadku postępów w negocjacjach, pierwsze loty mogą być obsługiwane wcześniej, np. w pierwszym kwartale 2022 roku.

Z portu Southend w przeszłości latały samoloty takich linii jak Flybe, easyJet i Ryanair. Umowa z tym ostatnim przewoźnikiem wygasła z końcem października. Od tego czasu lotnisko pozostaje nieczynne. Przed wybuchem pandemii, w 2019 roku, obsłużyło ok. 2 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane