Niedobór w budżecie może być większy niż zakładano

FARMACOL S.A.
opublikowano: 25-06-2001, 17:33

WARSZAWA (Reuters) - Dziura w tegorocznym budżecie może przekroczyć zakładane wcześniej 7,5 miliarda złotych, gdyż wzrost Produktu Krajowego Brutto (KBP) może zwolnić jeszcze bardziej niż planowane 3,5-3,8 procent, powiedział w poniedziałek Reuterowi minister finansów Jarosław Bauc.

Dodał, że jest mało prawdopodobne, aby rząd podjął w tym tygodniu decyzję o rewizji budżetu. Najbliższe posiedzenie rady ministów ma się odbyć w środę.

"(Skala niedoboru w budżecie) zawsze może być większa. Zakładane 7,5 miliarda złotych jest oparte na założeniu, że wzrost PKB wyniesie 3,5-3,8 procent w tym roku, co teraz z kolei wydaje się bardzo nierealistyczne" - powiedział Bauc.

Minister finansów stwierdził również, że "jest zbyt wcześniej by podawać jakieś liczby" ani dla wielkości niedoboru budżetowego ani dla wzrostu PKB w całym roku.

Dodał, że dane o produkcji przemysłowej oraz o produkcji w sektorze budowlanym, a także dane handlowe za drugi kwartał 2001 są niezbędne do podjęcia trafnej decyzji o rewizji budżetu. To zaś doprowadzić mogłoby do sytuacji, że decyzja rządu o rewizji przeciągnie się do sierpnia.

"Jest możliwe, że rząd przygotuje rewizję budżetu i może dojść do tego, że zaakceptuje ją przyszły parlamement" - powiedział minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: FARMACOL S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Niedobór w budżecie może być większy niż zakładano