Niedużak: by pomóc wyjść firmom z kryzysu powinniśmy wspierać inwestycje

PAP
opublikowano: 24-05-2021, 17:44

Aby pomóc wyjść firmom z kryzysu wywołanego przez pandemię powinniśmy wspierać procesy inwestycyjne firm - mówił w poniedziałek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Online wiceminister rozwoju, pracy i technologii Marek Niedużak.

"Teraz powinniśmy się skupić na tworzeniu bodźców podatkowych, które będą wspomagały inwestycje przedsiębiorstw (...), a z drugiej strony kierować do gospodarki strumień pieniędzy unijnych” - powiedział Niedużak.

Jak mówił, "na tym etapie nie powinniśmy już iść w niezwykle kosztowne, podobne do tych covidowych projektów pomocowych, natomiast powinniśmy się skupić na tworzeniu bodźców fiskalnych dla rozwoju, dla inwestycji”.

Wiceminister poinformował, że projekty wspierające inwestycje przygotowano już w resorcie rozwoju i są w trakcie przygotowywania w Ministerstwie Finansów.

Dodał, że w inwestycjach mają pomagać takie rozwiązania jak ulga podatkowa na robotyzację, ulga podatkowa na linie produkcyjne czy ulga podatkowa na prototypy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane