Niegocin i wiatr sprzyjały najlepszym

Aneta Królak
opublikowano: 16-07-2003, 00:00

Na jeziorze Niegocin w Giżycku odbyły się regaty Agfa Cup, stanowiące kolejne eliminacje do Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Wzięło w nich udział 66 załóg w klasach: Micro, Omega, Skippi 650, Sympathy, T1, T2, T3, T-R. Rozegrano łącznie pięć wyścigów.

Wojciech Caban, sędzia główny, twierdzi, że poziom regat był wysoki, a zawodnicy stosowali się do reguł fair-play. Zgłoszony został tylko jeden protest, co przy tej liczbie uczestników stanowi rzadkość i dobrze świadczy o znajomości zasad. W regatach brało udział wielu znanych i utytułowanych żeglarzy, jak choćby Marian Bełbot — wielokrotny mistrz Polski w bojerach w klasie DN oraz w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych, Romuald Knasiecki — wielokrotny mistrz Polski w klasach sportowych i turystycznych, zwycięzca Mistrzostw Świata w Bojerach w klasie DN w 1976 r., Wojciech Myśliwiec — ubiegłoroczny zwycięzca Finału Mistrzostw Polski Pucharu Jachtów Kabinowych, Marek Szczerzyński, a także Artur Ceran i Stanisław Iwiński, mogący poszczycić się pełną sukcesów przeszłością sportową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Niegocin i wiatr sprzyjały najlepszym