Niekorzystne prognozy dla rynku dolara

Marcin R.Kiepas
03-03-2008, 00:00

Poprzedni tydzień przyniósł nowe rekordy par EUR/USD i USD/CHF. Wyprzedaż dolara w relacji do obu europejskich walut cechowała się nieobserwowaną od dawna dynamiką, prowadząc jednocześnie do jego silnego wyprzedania. To w sposób naturalny prowokuje pytanie: co dalej? Czy po tych silnych ruchach, początek tygodnia przyniesie korektę? Czy może ewentualne odreagowanie poprzedzi panika?

Szanse realizacji obu scenariuszy są podobne. Jeżeli przyjąć, że sytuacja w tym tygodniu będzie głównie determinowana oczekiwaniami na piątkową publikację miesięcznego raportu z rynku pracy w USA, a więc i obawami związanymi z tą publikacją, to tydzień powinien rozpocząć się od korekty.

Znacznie łatwiej nakreślić scenariusz na najbliższe tygodnie. Nie jest on korzystny dla „zielonego”. Ostatnie zmiany sugerują jego dalsze osłabienie. Wydaje się, że tendencję tę mogłaby odwrócić jedynie interwencja banków centralnych lub gwałtowna poprawa w amerykańskiej gospodarce.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R.Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niekorzystne prognozy dla rynku dolara