Niemal 300 nowych mieszkań na poznańskim Strzeszynie

  • PAP
opublikowano: 20-10-2019, 13:44

Niemal 300 mieszkań w siedmiu nowych blokach na poznańskim Strzeszynie czeka na lokatorów. Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przekazuje już mieszkańcom pierwsze lokale w programie "Najem z dojściem do własności".

Nowe budynki zlokalizowane pomiędzy ulicami Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej to pierwszy etap realizowanego przez Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego programu umożliwiającego stopniowe dochodzenie do własności. 291 oddawanych właśnie mieszkań będzie mogło w przyszłości zostać wykupione przez ich najemców. Lokale są jedno-, dwu- i trzypokojowe, o metrażach od ok. 30 do ok. 70 metrów kwadratowych.

Budowę zakończono we wrześniu, obecnie trwa przekazywanie kluczy lokatorom.

Jak tłumaczył prezes Poznańskiego TBS Andrzej Konieczny, „oddawane właśnie mieszkania zostały wykonane w standardzie +pod klucz+, najemcy muszą je jedynie umeblować i w zasadzie od razu mogą się wprowadzać”.

„Osiedle ma pełną infrastrukturę, w ramach inwestycji zaprojektowano i wykonano drogi dojazdowe, zieleń oraz miejsca rekreacji. We wszystkich budynkach znajdziemy windy, mieszkańcy mają również do dyspozycji podziemną halę garażową” – wskazał.

Konieczny wyjaśnił, że bloki przy ul. Żołnierzy Wyklętych i Elżbiety Zawackiej powstały w ramach planowanego przez PTBS osiedla, gdzie finalnie zamieszkać będzie mogło nawet 1100 poznańskich rodzin.

W marcu tego roku spółka oddała do użytkowania inny budynek w tym rejonie. Przy ul. Moniki Cegłowskiej powstało 71 mieszkań oraz przedszkole i żłobek. Na potrzeby osiedla wytyczono także nowe ulice.

Budowa została sfinansowana z kredytu udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny, pożyczki udzielonej przez Miasto Poznań, środków własnych PTBS, a także z partycypacji wniesionej przez przyszłych najemców.

Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego od ponad 20 lat zapewnia lokale mieszkalne osobom o średnich dochodach. W tym celu PTBS buduje mieszkania czynszowe i eksploatuje je na zasadach najmu. Spółka jest właścicielem ponad 3500 mieszkań, ponad 100 lokali usługowych oraz ponad 1500 miejsc postojowych, co czyni ją jednym z największych TBS-ów w Polsce. Aktywnie współpracuje z Urzędem Miasta Poznania, wspierając realizację polityki mieszkaniowej gminy.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy