Niemcy chcą chronić europejskie firmy przed skutkami decyzji Trumpa ws. Iranu

  • PAP
opublikowano: 09-05-2018, 16:06
aktualizacja: 09-05-2018, 16:07

Minister finansów Niemiec Ofal Scholz zapowiedział w środę starania o ochronę firm europejskich przed negatywnymi skutkami decyzji prezydenta Donalda Trumpa, który postanowił wycofać USA z umowy ws. irańskiego programu nuklearnego i przywrócić sankcje wobec Iranu.

Olaf Scholz
Zobacz więcej

Olaf Scholz fot. Bloomberg

"Będziemy próbowali robić wszystko, co w naszej mocy, aby firmy europejskie zostały dotknięte w jak najmniejszym stopniu" (decyzją Trumpa) - powiedział Scholz na konferencji prasowej.

Minister dodał, że potrzeba trochę czasu, by mieć jasność, jeśli chodzi o konsekwencje decyzji Waszyngtonu.

Prezydent Trump ogłosił we wtorek wieczorem, że wycofuje USA z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem, dodając, że porozumienie to było w "samej swej istocie" nieudane, ponieważ ten "fatalny, jednostronny układ nie przyniósł pokoju". Zapowiedział, że "potężne sankcje" wobec Iranu wchodzą natychmiast w życie.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w środę, że Europejczycy mimo wycofania się USA będą respektować postanowienia umowy nuklearnej z Iranem i "zrobią wszystko", by Teheran pozostał w układzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu