Niemcy chcą działań przeciwko sankcjom USA nałożonym na Rosję

31-07-2017, 12:43
aktualizacja: 31-07-2017, 12:45

Niemiecka minister gospodarki Brigitte Zypries oświadczyła w poniedziałek, że nałożone przez USA sankcje na Rosję są niezgodne z prawem międzynarodowym.

Planowane przez USA nowe sankcje przeciwko Rosji mogą uderzyć w Niemcy i europejskie spółki prowadzące interesy w Rosji.

Zobacz więcej

youtube.com

- Uważamy, że jest to sprzeczne z prawem międzynarodowym, to proste i jasne – powiedziała Zypries, przedstawicielka Partii Socjaldemokratycznej w rządzie Niemiec. – Amerykanie nie mogą karać niemieckich spółek tylko dlatego, że prowadzą interesy w jakimś kraju – dodała.  

Zypries zaznaczyła, że nie chce, aby był to początek wojny handlowej z USA. Podkreśliła jednak, że Niemcy wielokrotnie prosiły rząd USA, aby nie odbiegał od zwykłej polityki sankcji stosowanej przez Zachód wobec Rosji.

- Niestety, to dokładnie jest to, co zrobili. To oznacza, że jest właściwy moment, aby Komisja Europejska rozważyła przeciwdziałania – powiedziała szefowa resortu gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Niemcy chcą działań przeciwko sankcjom USA nałożonym na Rosję