Niemcy dali sygnał przeceny telekomów

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 11-03-2004, 00:00

Wczorajsza sesja stała pod znakiem spadku notowań telekomów. Sygnał do przeceny dał największy w Europie operator — Deutsche Telekom. Akcje niemieckiego koncernu spadły o 2 proc. na wieść o zakończeniu na minusie IV kw. 2003 r. Deutsche Telekom zanotował stratę netto z powodu odpisów związanych z kosztami współpracy przy budowie systemu opłat za autostrady.

Na wartości tracił również inny gigant telekomunikacyjny — France Telecom. Wczoraj notowania inwestora strategicznego TP SA spadły o prawie 1,5 proc. Z przeceną musiał pogodzić się największy operator telefoniczny we Włoszech. Akcje Telecom Italia straciły na wartości prawie 1 proc.

Jednym z nielicznych telekomów, które na środowej sesji zyskały na wartości, była TeliaSonera. Być może inwestorzy przypomnieli sobie o lepszych niż prognozowano wynikach operatora w IV kw. Walory lidera szwedzkiego rynku telekomunikacyjnego podrożały o ponad 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy dali sygnał przeceny telekomów