Niemcy: dochodzenie w sprawie artykułów The Financial Times dotyczących Wirecard

opublikowano: 18-02-2019, 12:45

Frankfurter Allgemeine Zeitung napisał, że w Niemczech ruszyło dochodzenie dotyczące artykułów jednego z dziennikarzy The Financial Times na temat firmy Wirecard. Wcześniej regulator rynku zakazał jej „krótkiej sprzedaży” do 18 kwietnia, wynika z doniesień Reutersa.

W poniedziałek Bafin zakazał krótkiej sprzedaży akcji Wirecard, blue chipa z indeksu DAX, który obsługuje płatności elektroniczne. Stało się to po artykułach w The Financial Times, które wywołały wysoką zmienność notowań spółki w ostatnich tygodniach.
Krótka sprzedaż polega na pożyczeniu akcji spółki i ich natychmiastowej sprzedaży w nadziei, że zwracane w przyszłości akcje będą tańsze.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W The Financial Times pojawiła się seria artykułów sugerująca oszustwo i kreatywną księgowości w Wirecard. Od czasu pierwszej publikacji wartość rynkowa spółki spadła o ok. 10 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy