Niemcy: Gwałtowny wzrost cen benzyny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 31-08-2005, 15:29

Takiej podwyżki cen benzyny jeszcze w Niemczech nie było - firma Esso zażądała w  środę o 8 eurocentów więcej za litr najbardziej popularnej benzyny super. Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie koniec.

Takiej podwyżki cen benzyny jeszcze w Niemczech nie było - firma Esso zażądała w  środę o 8 eurocentów więcej za litr najbardziej popularnej benzyny super. Eksperci ostrzegają, że to jeszcze nie koniec.

    Najpierw Aral podniósł cenę litra benzyny średnio o 4 eurocenty. W Esso uznano jednak, że to za mało, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost cen hurtowych na europejskim rynku benzynowym w Rotterdamie, spowodowany skutkami huraganu Katrina, który sparaliżował znaczną część wydobycia ropy w Zatoce Meksykańskiej.

    W markowych stacjach benzynowych za litr benzyny super trzeba więc od środy płacić średnio 1,39 euro. W Rostocku, gdzie benzyna tradycyjnie jest najdroższa w Niemczech, litr super doszedł do 1,42 euro.

    W związku z zapotrzebowaniem Stanów Zjednoczonych na benzynę eksperci zapowiadają kolejne podwyżki w krajach europejskich w najbliższych dniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Niemcy: Gwałtowny wzrost cen benzyny