Niemcy i Francja za nowym projektem unijnej dyrektywy ws. usług

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-03-2005, 13:54

Niemcy i Francja opowiadają się za opracowaniem nowego projektu unijnej dyrektywy o liberalizacji rynku usług w Unii Europejskiej, uwzględniającego obawy przed płacowym dumpingiem i obniżeniem socjalnych standardów - powiedział w poniedziałek w Blombergu kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.

Niemcy i Francja opowiadają się za opracowaniem nowego projektu unijnej dyrektywy o liberalizacji rynku usług w Unii Europejskiej, uwzględniającego obawy przed płacowym dumpingiem i obniżeniem socjalnych standardów - powiedział w poniedziałek w Blombergu kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder.

    Dyrektywa opracowana przez poprzedniego komisarza do spraw rynku wewnętrznego Fritsa Bolkesteina nie może "w żadnym wypadku" wejść w życie - podkreślił Schroeder.

    Kanclerz spotkał się w swojej rodzinnej miejscowości z prezydentem Francji Jacquesem Chirakiem w ramachniemiecko-francuskich konsultacji. Towarzyszyli im ministrowie spraw zagranicznych Joschka Fischer i Michel Barnier.

    Kanclerz dodał, że Niemcy i Francja popierają reformę unijnego Paktu Stabilizacji i Wzrostu. Chodzi o to, abyuczynić go bardziej przydatnym dla stymulowania wzrostu gospodarczego - wyjaśnił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane