Niemcy kończą z subsydiowaniem utraconych wynagrodzeń niezaszczepionym

opublikowano: 22-09-2021, 15:22

Chcąc skłonić jak najwięcej ludzi do szczepień rząd Niemiec przestanie subsydiować utracone wynagrodzenia osobom niezaszczepionym, które nie mogą pracować z powodu przebywania na kwarantannie.

- To kwestia uczciwości – skomentował decyzję minister zdrowia Jens Spahn. – Ci, którzy chronią siebie i innych przez zaszczepienie mogą zadawać uzasadnione pytanie dlaczego mają płacić na kogoś, kto jest niezaszczepiony – dodał.

Jens Spahn, fot. Bloomberg
Jens Spahn, fot. Bloomberg

Decyzja wchodzi w życie 1 listopada. To kolejne rozwiązanie stosowane przez rząd Niemiec, które ma skłonić mieszkańców kraju do zaszczepienia się. Wcześniej ogłoszono, że od 11 października testy na COVID-19 dla osób niezaszczepionych, obowiązkowe w wielu obszarach życia społecznego, przestaną być bezpłatne.

Spahn poinformował, że zakładając brak pojawienia się nowego, odpornego na szczepionki wariantu koronawirusa, Niemcy mogą osiągnąć tzw. odporność stadną do wiosny przyszłego roku. Obecnie 63 proc. populacji Niemiec jest już w pełni zaszczepiona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane