Niemcy: minister finansów wspiera pomysł „czempiona” branży bankowej

opublikowano: 08-02-2019, 16:29

Minister finansów Olaf Scholz zasygnalizował wsparcie dla pomysłu stworzenia „czempiona” niemieckiej branży bankowej.

- Jest ważne, aby mieć silny sektor bankowy, który jest zdolny zrobić i robi to, co krajowi czempioni są w stanie zrobić – powiedział Scholz. - Jesteśmy szczęśliwi, że mamy wiele międzynarodowych banków działających w Niemczech. Ale także z posiadania stabilnego sektora bankowego w Niemczech, który jest w stanie współpracować z każdą firmą za granicą – dodał.

Scholz i jego zastępca Joerg Kukies, były bankier Goldman Sachs, chcieliby fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku, aby powstały bank mógł wspierać małe i średnie firmy, będące kręgosłupem niemieckiej gospodarki, twierdzą źródła Bloomberga.

- Debatujemy z różnymi bankami o tym, czy są zdolne zrobić niezbędne rzeczy kiedy trzeba będzie je zrobić – powiedział Scholz. - Dyskutujemy z nimi i innymi o sytuacji branży bankowej w Niemczech. To jest nasze zadanie – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy