Niemcy mówią: kupować

AS
18-11-2009, 10:18

Na wykresie niemieckiego indeksu DAX i  wskaźnika MACD widoczna jest elegancka 4-miesięczna cykliczność. Wypatrzył ją  Wojciech Białek, analityk CDM Pekao. Co to oznacza dla inwestorów?

Widoczna na wykresie zarówno indeksu DAX jak i wskaźnika MACD elegancka ok. 4-miesięczna cykliczność – patrz dołki indeksu i sygnały kupna na MACD w lipcu i marcu 2009, oraz październiku i lipcu 2008 – od dawna sugerowała, że sygnał kupna na MACD ewentualny wygenerowany w okolicach początku listopada powinien zostać potraktowany” – czytamy w komentarzu Wojciecha Białka, głównego analityka CDM Pekao.

Według Białka taki sygnał – wzrost MACD (parametry 13, 27, 8) powyżej linii sygnału - pojawił się po sesji 11 listopada sugerując, że znajdujemy się już w fazie wzrostowej – o nieokreślonej długości trwania i zasięgu – cyklu 4-miesięcznego.

Niemcy mówią: kupowaćNiemcy mówią: kupować

„Poprzednie analogiczne do tego wygenerowanego 11 listopada sygnały na MACD na niemieckim indeksie pojawiały się 15 lipca 2009, 11 marca 2009, 28 października 2008 oraz 18 lipca 2008” – zauważa Wojciech Białek.

O wskaźniku MACD (Moving Average Convergence / Divergence)
To wskaźnik skonstruowany przez analityka Gerarda Appela w latach 60. XX wieku. Wskaźnik bada zbieżności i rozbieżności średnich ruchomych. Jest różnicą wartości długoterminowej i krótkoterminowej średniej wykładniczej. Wykorzystywana jest do badania sygnałów kupna i sprzedaży akcji.
Źródło: wikimedia

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niemcy mówią: kupować