Niemcy na plusie

RAV
09-07-2009, 00:00

Nasz zachodni sąsiad znów pokazuje pazury. Z wyliczeń niemieckiego ministerstwa gospodarki wynika, że w maju mocno wzrosła produkcja przemysłowa. W ujęciu miesięcznym zwiększyła się aż o 3,7 proc. po spadku o 2,6 proc. poprzednio. To najwyższa dynamika od 16 lat. Wynik zaskoczył ekonomistów, którzy spodziewali się wzrostu zaledwie o 0,5 proc. W ujęciu rocznym produkcja nadal jest pod kreską (-17,9 proc.), ale mniejszą niż szacowali ekonomiści (-20 proc.).

— Niemiecka gospodarka stabilizuje się, choć na bardzo niskim poziomie — ocenia Stefan Bielmeier, główny ekonomista frankfurckiego Deutsche Banku.

To już drugie pozytywne dane zza Odry w tym tygodniu. We wtorek resort gospodarki poinformował, że majowe zamówienia w przemyśle urosły o 4,4 proc. m/m. Ekonomiści prognozowali tylko 0,5-procentową zwyżkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Niemcy na plusie