Niemcy: Największa frma ochroniarska zdefraudowała 300 mln EUR

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-02-2006, 13:58

Heros, największa niemiecka firma ochroniarska, zajmująca się transportem pieniędzy z firm do banków, podejrzana jest o sprzeniewierzenie 300 milionów euro. Policja zatrzymała czterech pracowników, z których dwóch należy do ścisłego kierownictwa firmy -  poinformował we wtorek w Moenchengladbach prokurator Norbert Jansen.

Heros, największa niemiecka firma ochroniarska, zajmująca się transportem pieniędzy z firm do banków, podejrzana jest o sprzeniewierzenie 300 milionów euro. Policja zatrzymała czterech pracowników, z których dwóch należy do ścisłego kierownictwa firmy -  poinformował we wtorek w Moenchengladbach prokurator Norbert Jansen.

W miniony piątek przeprowadzono rewizje w 25 obiektach należących do Herosa. Firma ogłosiła tymczasem bankructwo swoich wszystkich 23 filii.

Jak spekulują niemieckie media, firma mogła opóźniać o dzień lub nawet dłużej przekazanie otrzymanych pieniędzy do banku, obracając nimi w tym czasie na własny użytek.

Dziennik "Koelner Stadt-Anzeiger" podał we wtorek, że jednym z zatrzymanych jest mężczyzna z Frechen pod Kolonią, który ze zdefraudowanych pieniędzy założył agencję reklamową oraz sklep sportowy.  Część pieniędzy zainwestował w budowę hoteli w Bułgarii.  Jak dodaje gazeta, podejrzany znany był z hojności i chętnie dawał datki na cele charytatywne.  

Jacek Lepiarz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane