Niemcy: pierwsza transakcja walutowa przez blockchain ze złotym w tle

opublikowano: 25-05-2018, 11:39
aktualizacja: 25-05-2018, 11:40

Commerzbank i Thyssenkrupp to pierwsze duże niemieckie firmy, które przeprowadziły transakcję walutową korzystając z blockchainu, donosi Reuters.

Commerzbank podkreślił, informując o historycznej transakcji, że wykorzystanie blockchainu pozwala oszczędzać czas i zmniejsza ryzyko błędów.
Blockchain to w wydaniu finansowym dystrybuowana, cyfrowa publiczna księga rachunkowa. Pozwala na natychmiastowy transfer pieniędzy bez konieczności korzystania z pośredników.

Nikolaus Giesbert, menedżer Commerzbanku powiedział, że autoryzacja transakcji to jeden z głównych problemów banków na rynku walutowym. 

- Znaczące środki są przeznaczone na rozwiązanie kwestii, które pojawiają się podczas procesu uzgadniania. Ta transakcja pokazuje, jak wykorzystanie dystrybuowanej księgi rachunkowej może przemienić i zdygitalizować proces w tym obszarze – powiedział Giesbert.

Thyssenkrupp dokonał transakcji forward EUR/PLN wartości 500 tys. EUR za pośrednictwem platformy walutowej Commerzbanku FX Live Trader. Potwierdzenie transakcji zostało wysłane do Thyssenkrupp bezpośrednio przez CORDA, czyli dystrybuowaną książkę rachunkową stworzoną dla branży finansowej przez R3, konsorcjum firm specjalizujących się w technologii blockchain.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu