Niemcy: pierwszy autobus z silnikiem diesla i przełomową technologią

opublikowano: 20-07-2018, 13:30

Po ulicach Dusseldorfu będzie jeździł pierwszy autobus, którego silnik diesla wyposażono w rozwiązanie znacząco zmniejszające skażenie powietrza, pozwalające uniknąć zakazu jazdy po najbardziej użytkowanych drogach.

Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej poinformowało, że autobus jest wyposażony w katalizator konwertujący nawet 90 proc. emitowanych  szkodliwych tlenków azotu w nieszkodliwe tlenki. 

Resort ma nadzieję, że dzięki katalizatorowi uda się uniknąć problemów wynikających z wprowadzania przez krajowe samorządy miejskie zakazów wjazdu starszych diesli do centrów. 

- Nasz cel jest jasny. Chcemy uniknąć generalnego zakazu w niemieckich miastach – oświadczył minister Andreas Scheuer.

Organizacja ochrony środowiska DUH, która wzywała do całkowitego zakazania używania starszych diesli,  zaapelowała o szybszą modernizację tych silników. Nawet dwie trzecie z 35 tys. autobusów w komunikacji miejskiej w Niemczech jest wyposażona w diesle.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu