Niemcy: pilot był bliski lądowania na niewłaściwym lotnisku

Marek Druś, thelocal.de
opublikowano: 16-05-2018, 09:54
aktualizacja: 16-05-2018, 09:57

Pilot samolotu hiszpańskiej linii lotniczej pomylił się i chciał lądować na lotnisku fabryki Airbusa, a nie w porcie lotniczym Fuhlsbüttel w Hamburgu.

Do incydentu doszło w piątek. Samolot hiszpańskiego przewoźnika zaczął podchodzić do lądowania. Jednak nie w porcie lotniczym w Hamburgu, ale na oddalonym od niego o 15 kilometrów lotnisku zakładów Airbus w Finkenwerder. Na szczęście kontrolerzy lotniczy byli czujni i ostrzegli pilota. Ostatecznie wylądował na właściwym lotnisku.

Jak ustalono, powodem pomyłki było to, że kiedy do niej doszło trwały prace budowlane na pasie nr 5 w Fuhlsbüttel i w związku z nim ILS, czyli system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu, był wyłączony. Pilot samolotu hiszpańskiego przewoźnika dostał w związku tym zgodę na lądowanie na podstawie widoczności terenu.

- Dzięki wskazaniom innych przyrządów pilot powinien zauważyć, że jest zbyt daleko od miejsca docelowego – zauważyła rzeczniczka niemieckiej kontroli ruchu lotniczego.

Podkreśla, że w dokumentacji, z których korzystają piloci znajduje się nawet ostrzeżenie o licznych lotniskach w Hamburgu i niebezpieczeństwie pomyłki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Niemcy: pilot był bliski lądowania na niewłaściwym lotnisku