Niemcy przedłużą zawieszenie zasad ogłaszania niewypłacalności

opublikowano: 14-12-2020, 17:04

Partie koalicji rządowej uzgodniły, że zasady ogłaszania niewypłacalności przez firmy będą zawieszone w Niemczech do końca stycznia, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że w marcu rząd Angeli Merkel zgodził się, aby w związku z nadzwyczajnym charakterem kryzysu spowodowanego przez pandemię firmy nie musiały stosować się do zasad ogłaszania niewypłacalności. Pozwoliło to uniknąć fali bankructw. Początkowo zawieszenie obowiązywało do końca września. Potem przedłużono je do końca roku. Obecnie zdecydowano, że firmy zadłużone, ale wypłacalne, nie będą musiały stosować się do zasad do końca stycznia.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bundestag ma przegłosować stosowne prawo w czwartek, powiedział Reutersowi Johannes Fechner, deputowany SPD. Zaznaczył, że zawieszenie może zostać przedłużone do końca lutego jeśli nastąpią techniczne problemy z wypłatami ratunkowego wsparcia dla firm od państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane