Niemcy przeznaczą kolejne 50 mld euro na pomoc firmom

PAP
opublikowano: 28-01-2021, 16:41

Podczas czwartkowej debaty w Bundestagu na temat corocznego raportu niemieckiego ministerstwa gospodarki szef tego resortu Peter Altmaier zapewnił, że rząd udzieli poszkodowanym przez pandemię Covid-19 firmom dalszego finansowego wsparcia w kwocie 50 mld euro obok wyasygnowanych już 80 mld.

Altmaier zaznaczył, że nie jest zwolennikiem państwowych świadczeń transferowych, ale gdy przedsiębiorstwa notują spadki obrotów o 70 proc. i większe, nie może to być efektem złego zarządzania.

"Przyczyną był koronawirus" i jest rzeczą oczywistą, że państwo pospieszyło z pomocą - powiedział minister.

Według Altmaiera, rząd przekazał już na ten cel 80 mld euro i zamierza uzupełnić to później kwotą 50 mld euro, zwiększając całość pakietu wspierania koniunktury do 130 mld euro.

Minister zadeklarował, iż rozumie niezadowolenie firm z powodu opóźniania się płatności przypadających na listopad, których połowa nie dotarła jeszcze do odbiorców. Państwo ma jednak zobowiązania wobec podatników i musi zapobiegać nadużyciom - podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane