Niemcy: Ptasia grypa dotarła nad granicę z Polską

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-02-2006, 09:14

Jedenaście dni od stwierdzenia pierwszego przypadku ptasiej grypy w Niemczech wirus dotarł po raz pierwszy do graniczącej z Polską Brandenburgii.

Jedenaście dni od stwierdzenia pierwszego przypadku ptasiej grypy w Niemczech wirus dotarł po raz pierwszy do graniczącej z Polską Brandenburgii.

    Rzecznik ministerstwa rolnictwa Brandenburgii Jens-Uwe Schade poinformował w sobotę, że u dwóch padłych ptaków znalezionych w pobliżu miejscowości Schwedt wykryto wirusa H5N1.

    W okolicach Schwedt wyznaczono 3-kilometrową strefę zamkniętą. Służby weterynaryjne obserwują teren w promieniu 10 kilometrów. Miejsce to przylega do Odrzańskiego Parku Krajobrazowego położonego nad granicą z Polską. Zarażone ptaki to łabędź i dzika kaczka.

    Władze Brandenburgii podkreślają, że nie stwierdzono masowego padania ptactwa. W sobotę znaleziono jedynie jednego martwego łabędzia. Teren przeszukiwany jest przez 20 osób.

    Wirusa ptasiej grypy wykryto dotychczas u padłych ptaków w Meklemburgii-Pomorzu Przednim, Szlezwiku-Holsztynie i Badenii-Wirtembergii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane