Niemcy: rekordowa produkcja energii z OZE

opublikowano: 02-07-2018, 13:15

W pierwszym półroczu elektrownie słoneczne i wiatrowe wyprodukowały w Niemczech 104 mld kWh energii elektrycznej.

W porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku produkcja energii z OZE wzrosła o 9 proc., poinformował w poniedziałek Eon. Koncern energetyczny zwraca uwagę, że ilość energii  wyprodukowanej z odnawialnych źródeł w okresie styczeń-czerwiec wystarczyłaby do zaspokojenia potrzeb wszystkich gospodarst domowych w Niemczech przez rok przy średnim zużyciu 2,5 tys. kWh przez każde. Według serwisu statista.com, wynosi ono w Niemczech per capita ok. 6 tys. kWh.

W tym roku jak dotąd największy wkład do ogólnego bilansu energetycznego Niemiec producenci z OZE mieli 3 stycznia. Dzięki silnemu wiatrowi towarzyszącemu cyklonowi Burglind elektrownie wiatrowe wyprodukowały tego dnia 1,1 mld kWh energii, co zaspokoiło 71,6 proc. konsumpcji. W całym 2017 roku producenci energii z OZE zaspokoili 36 proc. konsumpcji energii elektrycznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: rekordowa produkcja energii z OZE