Niemcy: resort środowiska nie wierzy w skuteczność zmian w dieslach

opublikowano: 24-08-2017, 17:21
aktualizacja: 24-08-2017, 17:23

Zmiany w oprogramowaniu ponad 5 mln aut z silnikami diesla w Niemczech nie wystarczą aby skutecznie poprawić jakość powietrza, przekonuje niemieckie Ministerstwo Środowiska.

Na początku sierpnia odbyło się w Niemczech spotkanie, podczas którego przedstawiciele resortów transportu, środowiska i branży motoryzacyjnej uzgodnili, że w 5,3 mln aut z silnikami diesla zostaną wprowadzone zmiany na koszt producentów, które mają spowodować spadek emisji spalin.

Volkswagen, silnik TDI, diesel
Zobacz więcej

Volkswagen, silnik TDI, diesel fot. Bloomberg

Resort środowiska informuje obecnie, że te zmiany przyczynią się do redukcji skażenia dwutlenkiem azotu w niemieckich miastach o maksymalnie 6 proc. To zbyt mało, aby spełnić standardy Unii Europejskiej, podkreśla.  

- Jedno musi być jasne: tak jak w przypadku zmian software'u, producenci są także odpowiedzialni za poprawienie hardware'u. Oczywiście dodatkowe koszty muszą być w pełni pokryte przez producentów – stwierdziła minister środowiska Barbara Hendricks.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Niemcy: resort środowiska nie wierzy w skuteczność zmian w dieslach