Niemcy: Rezygnacja z projektu obniżenia podatku od przedsiębiorstw

Polska Agencja Prasowa SA
23-06-2005, 16:53

Projekt niemieckiego rządu  obniżenia podatku od przedsiębiorstw w celu ożywienia ich działalności nie zostanie przyjęty z powodu braku zgody opozycji na jego sfinansowanie - poinformowali w czwartek deputowani w Berlinie.

Projekt niemieckiego rządu  obniżenia podatku od przedsiębiorstw w celu ożywienia ich działalności nie zostanie przyjęty z powodu braku zgody opozycji na jego sfinansowanie - poinformowali w czwartek deputowani w Berlinie.

  W marcu koalicyjny rząd socjaldemokratów i Zielonych kanclerza Gerharda Schroedera w porozumieniu z opozycją chadecką zdecydował o obniżeniu podatku od zysków z 25 proc. do 19 proc. i reformie podatku od spadku przy dziedziczeniu małych i średnich przedsiębiorstw.

    Od tego czasu rząd i opozycja negocjowały warunki sfinansowania tych zmian. Spotkanie ostatniej szansy, które odbyło się w czwartek w Berlinie, nie doprowadziło do kompromisu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: Rezygnacja z projektu obniżenia podatku od przedsiębiorstw