Niemcy rozważają przywrócenie kontroli granicznych na czas MŚ 2006

Polska Agencja Prasowa SA
18-04-2005, 21:55

Niemcy rozważają przywrócenie zniesionych porozumieniem w Schengen kontroli granicznych na czas piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku - poinformował minister spraw wewnętrznych Otto Schily.

Niemcy rozważają przywrócenie zniesionych porozumieniem w Schengen kontroli granicznych na czas piłkarskich mistrzostw świata w 2006 roku - poinformował minister spraw wewnętrznych Otto Schily.

    "Jeśli zmiany będą potrzebne, rozważymy je, włączając w to przywrócenie kontroli granicznych" - oświadczył Schily podczas konferencji prasowej w Berlinie.

    Przywrócenie kontroli paszportowej na granicach z krajami-sygnatariuszami układu z Schengen miałoby zapobiec napływowi chuliganów do Niemiec podczas przyszłorocznego Mundialu.  Minister Schily przypomniał, że inne kraje zawieszały czasowo warunki umowy z Schengen. Dodał, że jeśli sytuacja będzie tego wymagać, Niemcy są gotowe postąpić tak samo.

    Niemcy są sygnatariuszem układu z Schengen, który zniósł kontrole graniczne między 15 krajami Unii Europejskiej. Od 1995 roku podróżujący z państw układu z Schengen nie musieli na granicy z Niemcami okazywać paszportów.

    W zeszłym roku rząd portugalski zawiesił układ z Schengen na czas piłkarskich mistrzostw Europy, ale nie zapobiegło to napływowi kibiców-chuliganów do Portugalii i zamieszkom. Największe, z udziałem pijanych kibiców angielskich, miały miejsce w Albufeirze na południu kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy rozważają przywrócenie kontroli granicznych na czas MŚ 2006