Czytasz dzięki

Niemcy szykują drugie akumulatorowe konsorcjum

opublikowano: 06-09-2019, 10:49

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że trwa dyskusja nad stworzeniem drugiego europejskiego konsorcjum zajmującego się produkcją ogniw do akumulatorów aut elektrycznych, donosi Reuters.

Resort nie chciał podać, które firmy potencjalnie mogłyby wejść w skład konsorcjum. Ujawnił jedynie, że wstępne porozumienie w tej sprawie jest oczekiwane jesienią tego roku oraz że niemieckie firmy będą odgrywały ważną rolę w obu konsorcjach.

Zobacz więcej

Peter Altmaier

Bloomberg

W kwietniu Francja i Niemcy ogłosiły stworzenie pierwszego europejskiego konsorcjum mającego zająć się produkcją ogniw do akumulatorów aut elektrycznych.

Dziennik Handelsblatt poinformował w piątek o porozumieniu Niemiec z ośmioma innymi europejskimi krajami w sprawie stworzenia drugiego konsorcjum zajmującego się produkcją i recyklingiem ogniw akumulatorów. Gazeta powołała się na ministra gospodarki Petera Altmaiera. W czerwcu mówił on, że spodziewa się powstania w Europie trzech grup, które zajmą się produkcją akumulatorów do aut elektrycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane