Niemcy szykują ostrzejsze obostrzenia na okres świąteczny

ARŻ, Reuters
opublikowano: 11-12-2020, 14:57

Jak stwierdzili niemieccy ministrowie, przed świętami Bożego Narodzenia należy wprowadzić bardziej restrykcyjne obostrzenia, aby skutecznie opanować pandemię koronawirusa, pisze Reuters.

Angela Merkel
Angela Merkel
Fot. Bloomberg

Spotkanie Angeli Merkel z premierami 16 krajów związkowych odbędzie się w niedzielę. W tym dniu zostaną podjęte decyzje dotyczące wymiaru nowych obostrzeń. W ciągu ostatniej doby w kraju wykryto rekordową dzienną liczbę nowych przypadków koronawirusa (32 374) oraz rekordową liczbę zgonów (604).

Minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że wzrost liczby infekcji jest niepokojący, a rząd federalny i premierzy niemieckich landów będą musieli rozważyć rozszerzenie blokad. Podobnego zdania jest szef MSW Horst Seehofer.

Niemcy, najbardziej zaludniony kraj w Unii Europejskiej, wcześniej wprowadziły częściowy lockdown, zamykając restauracje i bary oraz ograniczając liczbę osób, które mogą się spotykać. Sklepy i szkoły pozostają otwarte.

W niektórych częściach kraju zaczęto już narzucać surowsze środki, w tym w południowej Bawarii, która ma najwięcej ofiar śmiertelnych w kraju i gdzie od środy mieszkańcy mogą opuszczać swoje domy tylko z ważnych powodów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane