Niemcy: Telefonować za starą walutę

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-10-2005, 16:40

Do końca października niemiecka firma telekomunikacyjna Deutsche Telekom "wymienia" stare marki na euro po korzystnym dla klientów kursie 1:1. Wymiana polega na tym, że starymi markami i fenigami wciąż można płacić za rozmowy, prowadzone z ulicznych automatów.

Do końca października niemiecka firma telekomunikacyjna Deutsche Telekom "wymienia" stare marki na euro po korzystnym dla klientów kursie 1:1. Wymiana polega na tym, że starymi markami i fenigami wciąż można płacić za rozmowy, prowadzone z ulicznych automatów.

    Oferta Deutsche Telekom, wprowadzona 1 czerwca, została przyjęta z wielkim zainteresowaniem - korzysta z niej przeciętnie 7 tys. osób dziennie. Agencja dpa informuje, że zebrano już w ten sposób wiele ton starych monet.

    Także po 30 listopada automaty telefoniczne w Niemczech będą przyjmować marki i fenigi, ale już po mniej korzystnym kursie 2:1.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane