Niemcy w końcu kupują więcej „elektryków” niż Norwegowie

opublikowano: 09-12-2019, 15:10

Licząc od początku 2019 r. Niemcy wyprzedziły Norwegię pod względem sprzedaży samochodów w pełni elektrycznych, dzięki czemu największy europejski rynek samochodowy może po raz pierwszy zostać regionalnym liderem w skali roku.

Do listopada, u naszych zachodnich sąsiadów, zarejestrowano łącznie 57 533 nowych samochodów elektrycznych, w porównaniu z 56 893 w Norwegii, wynika z danych opublikowanych przez agencje transportowe w obu krajach. 

Od co najmniej 2010 r. w Norwegii sprzedawano co roku najwięcej samochodów elektrycznych w Europie, kiedy to zadebiutował Nissan Leaf, pierwszy na masowym rynku pojazd w pełni zasilany akumulatorem.

Statystyki opublikowane w poniedziałek przez Norweską Federację Drogową OFV pokazują, że sprzedaż nowych samochodów na akumulatory w listopadzie spadła o 2 proc. do 3 697 sztuk. Z kolei w Niemczech liczba ta wzrosła o 9,1 proc. do 4 651 pojazdów, zgodnie z danymi Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego (KBA).

Najnowsze odczyty wskazują, że technologia ta staje się coraz bardziej popularna w środkowej części Europy, zaś niemieckie koncerny Volkswagen, BMW i Daimler przygotowują się do znaczącego wzrostu produkcji aut zasilanych akumulatorami

Bernhard Mattes, szef krajowego lobby samochodowego VDA powiedział, że niemieccy producenci potroją swoją ofertę samochodów elektrycznych do 150 modeli do 2023 roku i zainwestują 50 mld EUR do 2024 r.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu