Niemcy: władze antykartelowe oskarżają ubezpieczycieli

opublikowano: 22-07-2003, 12:21

Niemieckie władze antykartelowe oskarżyły kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych, w tym największe, o zawarcie nieformalnego porozumienia w sprawie wysokości cen usług.

Federalne Biuro Kartelowe wysłało do ubezpieczycieli stosowne zawiadomienie zawierające stawiane im zarzuty. Obecnie czaka na ustosunkowanie się do nich. Nie podało, o jakie spółki chodzi. Według Financial Times Deutschland, są to m.in. Allianz , Gerling Group, Victoria Versicherung, AMB Generali, niemiecki oddział francuskiej Axy, Gothaer-Konzern, Provinzial Duesseldorf oraz Sparkassenversicherung Stuttgart.

Anja Scheidgen, rzeczniczka biura antykartelowego nie odniosła się do doniesień prasy, że ewentualne grzywny nałożone na spółki sięgną co najmniej 100 mln EUR. Powiedziała jedynie, że prawo ogranicza ich wysokość do trzykrotnych przychodów osiągniętych przez spółkę dzięki nielegalnym praktykom.

MD, Dow Jones

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: władze antykartelowe oskarżają ubezpieczycieli