Niemcy wniosą wkład do saudyjskiej inwestycji Thyssenkrupp

opublikowano: 16-12-2020, 16:40

Niemcy wniosą 1,5 mln euro wkładu do planowanej przez Thyssenkrupp inwestycji w zakład zajmujący się elektrolizą wodoru w Arabii Saudyjskiej, pisze Reuters.

Thyssenkrupp
Thyssenkrupp
Sarah Pabst

Elektroliza jest procesem, który ma na celu wydzielenie „zielonego” wodoru z wody. Przyszłe niemieckie zapotrzebowanie na ten pierwiastek, w związku z planowaną dekarbonizacją gospodarki, nie może być zaspokojone na rynku krajowym.

Dążąc do budowania partnerstw za granicą i zabezpieczenia importu, Niemcy zatwierdziły w czerwcu plan o wartości 9 mld euro. Środki zostaną przeznaczone na promowanie inicjatyw związanych z wodorem w kraju i na świecie.

Koncern Thyssenkrupp buduje zakład zajmujący się produkcją wodoru z energii słonecznej i wiatrowej w Arabii Saudyjskiej. Inwestycja zostanie dofinansowana z publicznych środków kwotą 1,5 mln euro. Helios Green Fuels ma od 2025 roku produkować 650 ton wodoru i 3 tys. ton amoniaku dziennie z 4 GW odnawialnej energii elektrycznej.

Na początku tego miesiąca Niemcy zapowiedziały, że dofinansują kwotą 8,2 mln euro podobny projekt realizowany przez Siemensa w Chile.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane