Niemcy jeszcze nie byli tak szczęśliwi

ŁO
aktualizacja: 18-03-2017, 16:44

Kanclerz Angela Merkel otrzymała raport, który pomoże jej walczyć z przeciwnikami politycznymi.

- Najnowsze badania pokazują, że Niemcy są teraz bardziej zadowoleni z życia niż w jakimkolwiek momencie od zjednoczenia w 1990 r. - donosi niemieckie wydanie portalu The Local.  

Zobacz więcej

REUTERS/Morris Mac Matzen/FORUM

Portal powołuje się na wyniki badania przeprowadzonego przez Deutsches Institut für Wirtschaftsforschung, który sprawdza poziom zadowolenia w narodzie od 1984 r. Każdego roku instytut dociera do 30 tys. osób, pytając o takie kwestie, jak sytuacja w pracy, zdrowie, edukacja i uzyskiwane przychody.  

Wskaźnik poziomu satysfakcji z życia wynosi obecnie (opublikowane wyniki dotyczą 2015 r.) wśród Niemców 7,5 w dziesięciostopniowej skali. To wzrost w porównaniu z poprzednią edycją.  

Najmniejszy poziom życiowej satysfakcji zanotowano w 2004 r. Wskaźnik spadł wtedy do poziomu 6,9.  

Dyrektor badań Jürgen Schupp stwierdził, że wysoki poziom szczęścia Niemców wynika z faktu, że ich kraj z powodzeniem przeszedł przez kryzys finansowy ostatnich lat. Inne kraje europejskie w tym czasie borykały się z zadłużeniem i rosnącym bezrobociem.  

Niezmiennie nieco niższy jest poziom zadowolenia notowany wśród mieszkańców dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej, czyli wschodniej części dzisiejszego państwa, która położona była na terenie radzieckiej strefy okupacyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Niemcy jeszcze nie byli tak szczęśliwi