Niemcy: zamówienia w przemyśle jednak wzrosły

MD
04-08-2011, 14:45

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły nieoczekiwanie w czerwcu już trzeci miesiąc z rzędu. Głównie dzięki dobrom inwestycyjnym i maszynom.

W porównaniu z majem zamówienia wzrosły o 1,8 proc., kiedy poszły w górę o 1,5 proc., wynika z danych resortu gospodarki. Ekonomiści prognozowali spadek zamówień o 0,5 proc. w czerwcu. W skali roku wzrosły one o 9,5 proc. Zaufanie niemieckiego biznesu wciąż jest bliskie rekordowego poziomu. Bundesbank, który prognozuje 3,1 proc. wzrost gospodarki Niemiec w tym roku, utrzymuje, że jej perspektywy są sprzyjające. W tym samym czasie przemysły innych państw europejskich, USA i Chin notują pogorszenie koniunktury.

– Dane o zamówieniach w Niemczech powinny wylać oliwę na wzburzone morze – powiedział Carsten Brzeski, ekonomista ING Group z Brukseli. – Przynajmniej niemieckiemu silnikowi przemysłowemu wciąż nie zabrakło paliwa – dodał.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Niemcy: zamówienia w przemyśle jednak wzrosły