Niemcy zapraszają polską młodzież na praktyki

PAP
opublikowano: 20-07-2010, 08:01

Niemcy zapraszają polską młodzież, by  pracowała i uczyła się właśnie w tym kraju - anonsuje "Polska The Times". Poszukiwani są kucharze, mechanicy, hotelarze, elektronicy i mechatronicy.

Jak podaje dziennik, w przyszłym roku cały rynek pracy w Europie będzie otwarty dla Polaków i Czechów. Oznacza to, że od 1 maja 2011 r. nie będzie już żadnych przeszkód w legalnym zatrudnieniu m.in. w Niemczech.

"To początek większej kampanii" - przyznaje Jutta Rapp z biura Transnational-Dual w Suhl w Niemczech. "Próbujemy dotrzeć do młodzieży z zachodniej ściany Polski, a więc tej najbliższej nam, a także Czech. Później będziemy starali się dotrzeć z naszą ofertą również do pozostałej części kraju" - dodaje.

Decydując się na taki wyjazd, uczeń, co najmniej szesnastolatek, podpisze umowę z zakładem niemieckim, w którym będzie się uczył zawodu w praktyce. Poza tym regularnie będzie brał udział w zajęciach teoretycznych prowadzonych w szkole zawodowej. To jednak na praktyce spędzi dwie trzecie czasu w tygodniu. Nauka w zależności od zawodu potrwa od trzech do trzech i pół roku.

Za praktykę w zakładzie uczeń otrzyma pensję: od 360 do nawet 700 euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Niemcy zapraszają polską młodzież na praktyki