Niemieccy śledczy w siedzibie BlackRock

opublikowano: 07-11-2018, 13:42

Niemieccy prokuratorzy potwierdzili, że przeszukali monachijskie biura inwestora BlackRock w ramach sondowania nielegalnego schematu podatkowego, ale uwolnili od zarzutów lokalnego dyrektora rady nadzorczej spółki, który jest wskazywany jako następca kanclerz Angeli Merkel, informuje Reuters.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie oszustwa znanego jako cum-ex, które zazwyczaj wiąże się z szybkim obrotem akcjami spółki przez syndykat banków, inwestorów i funduszy hedgingowych, aby stworzyć wrażenie licznych właścicieli, z których każdy jest uprawniony do ulgi podatkowej.

We wtorek przeszukano monachijskie biura BlackRock, co skłoniło największego inwestora na świecie do zapewnienia, że w pełni współpracuje z prokuratorami badającymi podejrzane transakcje z lat 2007-2011.

Przeszukania siedziby banku wzbudziły niemałą sensację w Niemczech, ponieważ Friedrich Merz, potencjalny następca Angeli Merkel, od 2016 r. zasiadała na czele rady nadzorczej BlackRock.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy