Niemieccy związkowcy wzywają pracowników Amazona do strajku

ARŻ, Reuters
opublikowano: 21-06-2021, 11:12

Niemiecki związek zawodowy Verdi wezwał w poniedziałek pracowników siedmiu magazynów Amazona w tym kraju do organizacji trzydniowego strajku, który miałby zbiec się w czasie z coroczną wyprzedażą Amazon Prime Day, pisze Reuters.

Amazon
Amazon
Adobe Stock

Związek zawodowy Verdi chce zorganizować strajk w związku z długotrwałą walką z amerykańskim gigantem technologicznym o lepsze warunki zatrudnienia dla niemieckich pracowników.

“Pracownicy w centrach logistycznych muszą radzić sobie z napływem klientów i nie dostają ani centa więcej za zwiększone obciążenie pracą” - stwierdził przedstawiciel organizacji związkowej Orhan Akman.

Rzecznik Amazona odniósł się do sprawy przypominając, że od lipca pracownicy magazynów otrzymają podwyżki, a minimalna stawka za godzinę pracy wyniesie 12 euro. Kolejny wzrost wynagrodzeń zaplanowano na jesień 2022 roku. Dodał, że po poprzednich wezwaniach do strajków 90 proc. załogi pracowało normalnie.

Amazon Prime Day to coroczna letnia wyprzedaż. Wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek, 21 czerwca i potrwa do wtorku 22 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane